اولین تزریق واکسن کرونا به چه کسانی است ؟

اولین تزریق واکسن کرونا به چه کسانی است ؟


: 91

یک فوق تخصص بیماری‌های عفونی گفت: در حال حاضر کودکان در اولویت واکسیناسیون برای این بیماری نیستند و ممکن است ۲ تا ۳ سال دیگر در اولویت قرار گیرند.

به گزارش بهداشت نیوز، پیام طبرسی در خصوص این امر که گفته می‌شود، واکسن کرونا روی کودکان اثربخشی ندارد، گفت: کودکان درگیری شدیدی به این بیماری ندارند و واکسن کرونا قرار است، برای پیشگیری از بروز نوع شدید این بیماری در بزرگسالان مورد استفاده قرار گیرد و در حال حاضر کودکان در اولویت واکسیناسیون برای این بیماری نیستند و ممکن است ۲ تا ۳ سال دیگر در اولویت قرار گیرند.

وی ضمن اشاره به اینکه تزریق این واکسن از افرادی که خطر ابتلایشان به کرونا ریسک بالاتری دارد و همچنین اشخاص مسن آغاز می‌شود و بعد از آن به سراغ افراد معمولی می‌رویم، در خصوص واکسن ایرانی کرونا افزود: هنوز مطالعات انسانی این واکسن آغاز نشده‌است و هنگامی که از این مطالعات پاسخ مناسبی دریافت کردیم، جزئیات آن را مطرح می‌کنیم.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی در پاسخ به این سوال که آیا بهبودیافتگان کرونا هم احتیاج به واکسینه شدن دارند؟، اظهار کرد: از آنجایی که ایمنی بهبودیافتگان در مقابل کرونا پایدار نیست و بعد از ۳ ماه از بین می‌رود، این افراد  نیاز به واکسینه شدن در مقابل ویروس کووید۱۹ را دارند و چنانچه کمتر از ۳ ماه از ابتلای آن‌ها گذشته باشد هم بهتر است از این واکسن استفاده کنند.

وی در خصوص عوارض احتمالی واکسن کرونا ادامه داد: واکسن‌های فایزر و مدرنا فعلا در کوتاه مدت با عارضه‌ای همراه نبوده‌اند و بر طبق صحبت‌های آقای فائوچی باید ۶۰ روز از آخرین تزریق بگذرد و چنانچه عوارضی نداشت به واکسن مجوز داده‌ می‌شود.

این فوق تخصص بیماری‌های عفونی در خصوص تزریق واکسن کرونا در زنان باردار توضیح داد: افراد باردار همیشه آخرین گروه در واکسیناسیون هستند و این واکسن ابتدا باید به اشخاص عادی زده شود و چانچه با عارضه‌ای همراه نبود، در زنان باردار مورد امتحان قرار می‌گیرد .